O nas

Stowarzyszenie Poprawy Spraw Alimentacyjnych "Dla Naszych Dzieci" zostało powołane do życia przede wszystkim w celu wprowadzenia zmian w ustawodawstwie polskim, które wpłyną na poprawę sytuacji dzieci wychowywanych przez jednego rodzica. Jesteśmy grupą rodziców, którzy działając w interesie swoich pociech napotkali mur na drodze egzekwowania alimentów od osób zobowiązanych do alimentacji. Wykorzystaliśmy wszystkie dostępne metody zmobilizowania dłużników alimentacyjnych i czujemy się zrzuceni na margines prawa.

W wielu przypadkach nasz dochód jest za wysoki aby uzyskać świadczenie z Funduszu Alimentacyjnego a zbyt niski by godnie żyć. Rodzice zobowiązani do łożenia na swoje dzieci, uchylają się od swoich obowiązków, ukrywają swoje dochody, lawirują miedzy przepisami i śmieją się nam i naszym dzieciom prosto w twarz . Pozostawieni jesteśmy sami sobie, ukarani za to że pracujemy, wychowujemy dzieci i próbujemy zacząć normalne życie po koszmarze jakim często był poprzedni związek.Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie chodzi nam o to aby Państwo płaciło nam alimenty.

Chcemy, aby Państwo stanęło w obronie nas i naszych dzieci. Żeby skutecznie zmobilizowało dłużnika alimentacyjnego! Chcemy, aby władze przyjrzały się kwestii rodziców samotnie wychowujących dzieci, którzy często zmuszeni są do działań poniżej godności człowieka, którzy swoim dzieciom musza odmawiać dostępu do dodatkowych zajęć edukacyjnych, odpoczynku wakacyjnego czy rozrywek z których korzystają ich rówieśnicy.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art. 71. mówi: „Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej, zwłaszcza wielodzietne i niepełne, mają prawo do szczególnej pomocy ze strony władz publicznych.” Chcemy zatem, aby Państwo wywiązało się ze swoich obowiązków, tak jak my staramy się to robić dbając o wychowanie kolejnego pokolenia Polaków.

Szukamy ludzi, którzy też maja podobne problemy i chcą to zmienić. Chcą to zmienić - nie siedzieć i narzekać!