Stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci"                       pomóż jak potrafisz...                             

 

Wpisz dłużnika do Krajowego Rejestru Długów

sobota, 03, styczeń 2015 Katarzyna Tatar

wpiszdokrd

Wpisz dłużnika alimentacyjnego do Krajowego Rejestru Długów. Dłużnik wpisany do rejetru będzie miał problemy z wzięciem kredytu, zakupem telefonu z abonamentem, podpisaniem umowy na udostępnienie łącza internetowego czy wynajęciem mieszkania. Nie będzie mógł zatem normalnie funkcjonować w społeczeństwie nawet przez 10 lat, gdyż właśnie tyle czasu jego dane mogą być przechowywane w rejestrze (chyba że wcześniej spłaci dług). W ten sposób będziemy mogli pokazać rządzącym i społeczeństwu jaka naprawdę jest skala problemu niealimentacji dzieci w Polsce.

  

Pojawiające się ostatnio w prasie informacje o tym, że wysokość zadłużenia rodziców wględem dzieci wynosi już 8,2 mld zł robii naprawdę wrażenie. Mamy nadzieję, że dzięki temu rządzący zwrócą wreszcie uwagę na ten poważny problem społeczny i podejmą działania w celu zmiany nieskutecznego i ułomnego prawa. Z informacji przekazanych nam przez Krajowy Rejestr Długów wynika, że na dzień 04.12.2015 osoby indywidualne wpisaały do rejestru:

2 354 dłużników alimentacyjnych. Ich zadłużenie wobec dzieci spoza kryterium wynosi 79 643 143,45zł, a średnie zadłużenie to 33 833,11zł.

Ogółem w bazie Krajowego Rejestru Długów w tym momencie jest 279 133 dłużników alimentacyjnych. Umowę z KRDi podpisało 2 330 gmin. Wpis do bazy zrobiło do tej pory 2 060 z nich. Niestety nie wsystkie gminy wywiązały się ze swego obowiązku.

Jak się okazuje osoby indywidualne rzadko korzystają z  możliwości samodzielnego dopisania dłużnika do rejestru, choć nie wiąże się to z żadnymi kosztami. Przez rok konto w Serwisie Ochrony Konsumenta FairPlay jest darmowe, więc dopisanie dłużnika do bazy nic nie kosztuje. Wszelkie informacje na temat procedury wpisania dłużnika do Krajowego Rejestru Długów znajdziecie TUTAJ

 

 

Współpraca