Stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci"                       pomóż jak potrafisz...                             

 

Dług alimentacyjny wciąż rośnie

środa, 23, listopad 2016 Drukuj

Zadłużenie z  tytułu długów alimentacyjnych wobec dzieci notowane w Krajowym Rejestrze Długów wzrasta z dnia na dzień. Kwota jest niewiarygodnie wysoka!

Obecnie zadłużenie wynosi 10 447 115 519,27 zł.

 

Poniżej zamieszczamy zestawienie dotyczące liczby wpisanych do KRD dłużników i wysokości zadłużenia wobec dzieci otrzymujących alimenty z Funduszu Alimentacyjnego. Zamiast dłużników alimentacyjnych alimenty dzieciom płacą wszyscy podatnicy. Dlaczego państwo polskie i podatnicy pomagający dłużnikom nie chcą odzyskać tych pieniędzy?

Pomimo wielu działań podjętych przez Stowarzyszenie Dla Naszych Dzieci wciąż jeszcze istnieje społeczne przyzwolenie na niepłacenie alimentów. Na każdym kroku zwracamy uwagę na problem niealimentacji, który przez wiele lat był w Polsce tematem tabu, przez co był marginalizowany przez organy państwowe zajmujące się polityką rodzinną.

Należy zastanowić się również kto jest prawdziwą ofiarą pobłażliwego traktowania unikających płacenia alimentów. To nie była partnerka czy partner - to dziecko zawsze jest najbardziej poszkodowane.

Współpraca