Stowarzyszenie "Dla Naszych Dzieci"                       pomóż jak potrafisz...                             

 

VII Kongres Kobiet w Warszawie panel "Mama,Tata alimenty"

środa, 09, wrzesień 2015 Super User

kongreskobiet20150912412 września 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar”, odbył się VII Kongres Kobiet w Warszawie.  Podczas Kongresu Agnieszka Graff, honorowa członkini naszego stowarzyszenia zorganizowała panel "Mama,Tata alimenty". 

 

 

Z ramienia Stowarzyszenia Dla Naszych Dzieci udział w panelu brała Iwona Janeczek. Iwona opowiedziała uczestniczkom i uczestnikom Kongresu  o celach działania naszego stowarzyszenia, które przeciwdziała milczeniu i przyzwoleniu na niepłacenie alimentów. Scharakteryzowała reakcję społeczeństwa –  rodzina dłużnika (w szczególności rodzice i partnerka), a także pracodawca, sąd, prokuratura i policja okazują alimenciarzowi aktywne wsparcie. – Dlaczego dłużnicy nie płacą? Bo mogą to robić! Lobby sprawców jest silniejsze niż lobby ofiar! – przekonywała.

Iwona Janeczek przedstawiła następnie najczęstsze typy alimenciarzy:

  1. niezaradny Piotruś Pan
  2. ,,nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem”
  3. cwaniak przepisujący majątek na akceptującą ten proceder rodzinę.

Panelistka zwróciła się w końcu do obecnych na sali policjantek, pytając, dlaczego nagminnie umarza się śledztwa z artykułu 209. KK? – Tam jest kryterium oceny ”uporczywość” i „niezaspokojenie podstawowych postulowała też zniesienie progu 725 zł, który wypacza ideę Funduszu jako instytucji od alimentów (a nie od zasiłków).

  

 

 

 kongreskobiet201509128kongreskobiet201509126

 

Współpraca